Dave has logged 11 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eloi & Biel

Eloi & Biel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confetti

Confetti

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
London Spy

London Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Owl and the Pussycat

The Owl and the Pussycat

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Reluctant Astronaut

The Reluctant Astronaut

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Churchill's Secret

Churchill's Secret

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry