Sort by
  • The Nun II

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Jim Jefferies: High n' Dry

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Redeem Team

    ★★★★½

  • Halloween Ends

  • The Sound of 007

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Travelin' Band: Creedence Clearwater Revival at the Royal Albert Hall

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Sr.

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Facing Nolan

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½