Sort by

David has logged 28 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Network

Network

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry