• Piggy

    ★★★★

  • Hatching

    ★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Mars One

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Black Friday

    ★½

  • One Shot

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • First Date

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • Knuckledust

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Seized

    ★★½

  • Black Box

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • For the Sake of Vicious

    ★★★½

  • Tijuana Jackson: Purpose Over Prison

    ★★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • I Blame Society

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Ip Man: Kung Fu Master

    ½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Commando 3

    ★★★★

  • Undercover Brother 2

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★½

  • Deed of Death

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★½

  • Sator

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Undercover Punch and Gun

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Little

    ★★★

  • Captive State

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Judy & Punch

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Wounds

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Revenger

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★★★½

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★★