Dave has logged 90 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Generation Gap

The Generation Gap

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Crime

High Crime

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Brothers

Blood Brothers

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knuckledust

Knuckledust

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Delinquent

The Delinquent

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moon Warriors

Moon Warriors

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When Tomorrow Comes

When Tomorrow Comes

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Snake and Crane Arts of Shaolin

Snake and Crane Arts of Shaolin

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Box

Black Box

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Muscle

Muscle

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La guagua aérea

La guagua aérea

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
Read the review Edit this entry  
29
Rage

Rage

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
All of Me

All of Me

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Square

All Square

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Shy People

Shy People

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Seduction

Blue Seduction

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Undercover Punch and Gun

Undercover Punch and Gun

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
So Close

So Close

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miracle Fighters

The Miracle Fighters

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Stooges Go Undercover

Three Stooges Go Undercover

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Perdida

Perdida

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Our House

Our House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Robowar

Robowar

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry