Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Windfall

Windfall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry