Sort by

David has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
His House

His House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alps

Alps

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mother

Mother

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Following

Following

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rising Phoenix

Rising Phoenix

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Chronos

Chronos

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zion

Zion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry