Sort by

David has logged 110 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★
Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry