Sort by

David has logged 99 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess

The Princess

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rover

The Rover

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry