• Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Jaws

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★