RSS feed for Dave

Dave has logged 28 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Made

Made

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malice

Malice

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
After Earth

After Earth

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Penguins

Penguins

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry