• Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Essex Serpent

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Faye

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • A Thousand Little Cuts

    ★★★

  • Crush

    ★★½

  • Memory

    ★★★

  • Father Stu

    ★★★½

  • As They Made Us

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Nameless Days

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Jalsa

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Better Nate Than Ever

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Cellar

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Contractor

    ★★★½

  • Radhe Shyam

    ★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Lotawana

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • They Live in The Grey

    ★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Freak

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Reel Monsters

    ★★

  • Those Who Walk Away

    ★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★★

  • Blacklight

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Way That I Am

    ★★★

  • Looop Lapeta

    ★★

  • Slapface

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Master

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★

  • Gold

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Book of Love

    ★★½

  • The 355

    ★★★½

  • Delicate State

    ★★★

  • American Underdog

    ★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • The Darkness of the Road

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★½