RSS feed for Dave
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★½
Edit this entry  
15
Flower

Flower

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Tales of the Grim Sleeper

Tales of the Grim Sleeper

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ocean's 8

Ocean's 8

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★
Edit this entry  
05
November 13: Attack on Paris

November 13: Attack on Paris

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Adam Resurrected

Adam Resurrected

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Walker

The Walker

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
They Remain

They Remain

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Forever Mine

Forever Mine

1999
×
★½
Edit this entry  
29
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Touch

Touch

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Witch Hunt

Witch Hunt

1994
×
★★
Edit this entry  
25
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
LEGO DC Super Hero Girls: Super-Villain High

LEGO DC Super Hero Girls: Super-Villain High

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Party

The Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Light of Day

Light of Day

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Paterno

Paterno

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cat People

Cat People

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Disgraced

Disgraced

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry