• Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Night Teeth

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Manor

    ★★★½

  • Madres

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The House Next Door: Meet the Blacks 2

  • Poser

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Spirit Untamed

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½