• Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Bubble

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★