Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Limitless

Limitless

2011
×
★★
Edit this entry  
13
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
You People

You People

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry