RSS feed for DaveZee

DaveZee has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
VFW

VFW

2019
×
Edit this entry  
01
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Edit this entry  
29
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
Edit this entry  
24
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Pet

Pet

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
14
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
Edit this entry  
14
The Slayer

The Slayer

1982
×
Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
Edit this entry  
11
Exists

Exists

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
Edit this entry  
08
The Monster

The Monster

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Edit this entry  
02
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Triangle

Triangle

2009
×
Edit this entry