• Solitary

    ½

  • The Gift

    ★★½

  • Water

    ★★★

  • Cicada

    ★★★

  • Rogue

    ½

  • Ava

    ★★

  • Guardian of the Palace

    ★★

  • The Secret Garden

    ★½

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • Break

    ★½

  • Fatal Journey

    ★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • S.A.M.

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Present Still Perfect

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Stargirl

    ★★½

  • Mulan

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Dangerous Drugs of Sex

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Secret Zoo

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Suk Suk

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Are You Hungry?

    ★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★

  • Moffie

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Judy

    ★★★★

  • The Prince

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Metamorphosis

    ★★★

  • Goodbye Mother

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Ne Zha

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Monsoon

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Where We Belong

    ★★★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Song Without a Name

    ★★★★

  • Juror 8

    ★★★★