• Beanie Mania

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Being the Ricardos

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Mayor Pete

  • tick, tick...BOOM!

  • The Tender Bar

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • King Richard

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

  • Candyman

  • Respect

  • Old

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

  • Titane

  • Bergman Island

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Mare of Easttown

  • Thunder Force

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Petite Maman

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Shangri-La

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Mauritanian

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • Prisoners of the Ghostland

  • Passing

  • A Glitch in the Matrix

  • CODA

  • Flee

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Music

    ½

  • News of the World

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Midnight at the Magnolia

  • The Life Ahead

    ★★★