david_bruner has logged 649 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie: A Perfect Christmas

Barbie: A Perfect Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Crush

Christmas Crush

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
She-Devil

She-Devil

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Gabrielle

Gabrielle

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ice Follies of 1939

The Ice Follies of 1939

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry