david_bruner has logged 46 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edward II

Edward II

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Summertime

Summertime

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Dancer's World

A Dancer's World

1957
×
Edit this entry  
24
Night Journey

Night Journey

1960
×
Read the review Edit this entry  
24
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neighbours

Neighbours

1952
×
Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Les Dames du Bois de Boulogne

Les Dames du Bois de Boulogne

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cool World

The Cool World

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
08
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Small Sacrifices

Small Sacrifices

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
The Colour Of His Hair

The Colour Of His Hair

2017
×
Edit this entry  
05
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pina

Pina

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry