• The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

  • Artemis Fowl

  • Unsettling Scenes

  • Scoob!

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★

  • BNA

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Primal

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • NiNoKuni

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★