• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Caveat

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Get Duked!

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Night Shot

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • Butterfly Kisses

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Open 24 Hours

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Possum

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½