• Constel·lació Comelade

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • La educación sentimental

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • Panthers

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Video Blues

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • El entusiasmo

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • My Mexican Bretzel

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Queen of the Lizards

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Some Beasts

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★½

  • The Sleepwalkers

    ★★½

  • The Platform

    ★★

  • Atlantis

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ema

    ★★★★

  • Mother

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★

  • Aznavour by Charles

    ★★★½

  • Space Dogs

    ★★★★

  • Bird Talk

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • Domino

    ★★

  • The Traitor

    ★★★★

  • Ghost Tropic

    ★★★★

  • Oh Mercy

    ★★★

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Abou Leila

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Liberte

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★★★

  • A White, White Day

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Rising from the Tsunami

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Endless Night

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★

  • The Golden Legend

    ★★★★

  • The Hypnotist

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Wounds

    ★★½