David has logged 461 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Time Share

Time Share

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pass Over

Pass Over

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blaze

Blaze

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Custody

Custody

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Boundaries

Boundaries

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Workshop

The Workshop

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clara

Clara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry