• Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Infinite

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Crazy About Her

    ★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Biking Borders - eine etwas andere Reise

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • A Deadly Ascent

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Safety

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Your Honor

    ★★★★

  • Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Meander

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★

  • Archive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Becky

    ★★

  • Schweinsteiger Memories: Von Anfang bis Legende

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★