David has logged 13 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Schwarz, Rot, Gold und Fußballfieber

Schwarz, Rot, Gold und Fußballfieber

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Becky

Becky

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Archive

Archive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★
Read the review Edit this entry