• Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • We Own This City

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Life of Crime: 1984-2020

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★