davidcnt has logged 88 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Clear History

Clear History

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★½
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bernie

Bernie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ring

The Ring

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gringo

Gringo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry