• The Master

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • About Time

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Hottieween

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Bad Teacher

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Translators

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½