Sort by

davidehrlich has logged 259 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gold

Gold

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Live by Night

Live by Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Slash

Slash

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Man Down

Man Down

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Founder

The Founder

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old Stone

Old Stone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sully

Sully

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunter Gatherer

Hunter Gatherer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Peter and the Farm

Peter and the Farm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rainbow Time

Rainbow Time

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Michael Moore in TrumpLand

Michael Moore in TrumpLand

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry