Sort by

davidehrlich has logged 248 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Is True

All Is True

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Evelyn

Evelyn

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chef Flynn

Chef Flynn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Life and Nothing More

Life and Nothing More

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Maria by Callas

Maria by Callas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Garry Winogrand: All Things Are Photographable

Garry Winogrand: All Things Are Photographable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★½
Read the review Edit this entry