Sort by

davidehrlich has logged 253 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Words

Last Words

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Agnes

Agnes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Feast

The Feast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hard Luck Love Song

Hard Luck Love Song

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bright: Samurai Soul

Bright: Samurai Soul

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
To Chiara

To Chiara

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry