Sort by

David has logged 230 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry