• Fallen Angels

    ★★★★½

  • Boyz n the Hood

    ★★★½

  • Dumb and Dumber

    ★★★★

  • Half Nelson

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Old School

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • The Elephant Man

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½