• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • I'm Sitting in my Living Room and I Think the World has Ended

  • Framing Britney Spears

  • My Scapegoat

  • Soul

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Katya: Help Me, I'm Dying

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Adrift

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Dominion

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★½

  • Gerald's Game

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Amityville: The Awakening

  • Good Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Nerve

    ★★½

  • Elle

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Money Monster

    ★★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • #Horror

    ½

  • The Visit

    ★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★

  • Circle

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Eat My Shit

    ½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★