davidlaskin has logged 17 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry