• Licorice Pizza

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Song to Song

    ★★

  • Fences

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Moonlight

    ★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Café Society

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★★★

  • The Assassin

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Carol

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Inherent Vice

  • Love & Mercy

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★★

  • Timbuktu

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Ida

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★