Sort by
  • Stalker

    ★★★★½

  • Tootsie

    ★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★★

  • Ten

    ★★★

  • King Kong

    ★★★★

  • The Public Enemy

    ★★★★

  • Bringing Up Baby

    ★★★★

  • Close-Up

    ★★★½

  • M*A*S*H

  • The Great Dictator

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Cabaret

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Mirror

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Summertime

    ★★½

  • L'Eclisse

    ★★★½