• The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Titane

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Sputnik

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

  • Babyteeth

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • For Sama

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • The Nightingale

    ★★

  • Free Solo

    ★★★½