Sort by

Wai Lin Khant has logged 42 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mudras Calling

Mudras Calling

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Krisha

Krisha

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Road

The Road

2009
×
★★★
Edit this entry