David has logged 31 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
30
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★½
Edit this entry  
24
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Magician

The Magician

1958
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lovers

The Lovers

1958
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Endless Desire

Endless Desire

1958
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stolen Desire

Stolen Desire

1958
×
★★★½
Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Justice League

Justice League

2017
×
Read prior review Edit this entry  
10
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Edit this entry