David has logged 39 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Alexander

Alexander

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Edit this entry  
04
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Gray's Anatomy

Gray's Anatomy

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry