David has logged 27 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★★
Edit this entry  
27
Crazy Mama

Crazy Mama

1975
×
★★½
Edit this entry  
26
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★
Edit this entry  
22
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry