David has logged 48 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Upside of Anger

The Upside of Anger

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
Someone Like You...

Someone Like You...

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Doc Hollywood

Doc Hollywood

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
The Paper

The Paper

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
15
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
½
Edit this entry  
15
The Morning After

The Morning After

1986
×
★★½
Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Riot in Cell Block 11

Riot in Cell Block 11

1954
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★½
Edit this entry  
10
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Mouse That Roared!

The Mouse That Roared!

1959
×
★★★
Edit this entry  
08
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pink Cadillac

Pink Cadillac

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★½
Edit this entry