• Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Noelle

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • A Dog's Journey

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • After

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½