David has logged 57 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★
Edit this entry  
24
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry