Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
V/H/S/ 85

V/H/S/ 85

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eileen

Eileen

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Old Dads

Old Dads

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Big Fan

Big Fan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Murdaugh Murders: A Southern Scandal

Murdaugh Murders: A Southern Scandal

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Riff-Raff

Riff-Raff

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Skulls

The Skulls

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Who Killed Jill Dando?

Who Killed Jill Dando?

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Burial

The Burial

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Conference

The Conference

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Encounters

Encounters

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
Edit this entry  
10
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Storm Foretold

A Storm Foretold

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Edit this entry