• She Watches from the Woods

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Boy Behind the Door

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Duel on the River

    ★★★½

  • Scenes from an Empty Church

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • Separation

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • Blood Conscious

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • Black Medusa

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Alien on Stage

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★