• The Harder They Fall

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The One and Only Ivan

  • Onward

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Yesterday

  • Dumbo

    ★★½

  • Knock Down the House

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Auntie Edna

    ★★½

  • After the Screaming Stops

    ½

  • Fahrenheit 11/9

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★½

  • The Stolen Princess

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Death Note

  • Detention Letter

  • I Am Not a Witch

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • Cars 3

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Moana

    ★★★

  • One More Cigarette

  • Voiceless

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Green White Green

    ★½

  • Eternity

    ★½

  • Your Name.

    ★★★

  • A Love Story

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets

  • Salt and Fire

  • Finding Dory

    ★★★

  • Hurricane Bianca

    ★★

  • Graduation

    ★½

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • Yarn

    ★★

  • Zootopia

    ★★½

  • Alba

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Queen's Mile

    ½